Pamatky.cz — ilustrované panorama českých památek

Drobečková navigace

Ścieżka nawigacyjna

  • Strona Główna
  • International ART CAMPUS Prague

Site branding

Strona główna
pamatky.cz

Hlavní navigace

  • Strona główna
  • Lista zabytków
  • Encyklopedia
  • Architekci
  • Losowy zabytek
  • Magazín
  • 🏆 Zabytek roku
  • Gry i quizy
  • 🤝 Współpraca
    • Dla gmin
    • Mapa na stronę
    • Linkuj do nas
    • Rejestracja firmy
  • Forum
  • Zabytki w kieszeni
  • Zarejestruj firmę
  • O projekcie
PL
  • English EN
  • Deutsch DE
  • Polski PL
  • Slovenčina SK
  • Čeština CS
Zdobywaj punkty za każdą wizytę! Zaloguj się Zarejestruj się za darmo

Obsah hlavní stránky

International ART CAMPUS Prague Organizacja

International ART CAMPUS Prague
organizace Audioprzewodnik Zaktualizowano 10.09.2026
🏆 Podoba ci się ten pomnik? Głosowanie w Memorial of the Year: Drabinka →
O zabytku Kamienie milowe Wydarzenia Ciekawostki Przewodnik Wskazówki FAQ Nocleg Trasa Pory roku Galeria Źródła Recenzje

🌐 Tę stronę przetłumaczył z czeskiego translator maszynowy. Tłumaczenie nie przeszło kontroli językowej i może zawierać błędy.

International ART CAMPUS Prague był pionierską instytucją kulturalną w Pradze, skupiającą się na tworzeniu literatury i mediów. Założona w 2000 roku, oferowała unikalne programy łączące ekspresję artystyczną z wiedzą teoretyczną, służącą jako aktywny ośrodek życia kulturalnego.

Jako prywatna szkoła artystyczna, kampus zapewniał studia licencjackie i magisterskie w "Literary Creation" i "Media Creation", ze specjalnościami dostępnymi na poziomie mistrza. Instytucja słynęła ze swojego akcentu na twórcze pisanie, z kursami nauczanymi przez znanych autorów i pedagogów. Oprócz programów akademickich kampus organizował szereg imprez publicznych, w tym odczyty autorów, wykłady, projekcje filmowe i spektakle teatralne.

Kampus zorganizowano w pięć działów: Literatura, Media Creation, Literatura i język czeski, Nauki społeczne i Języki obce. Instytucja priorytetowo traktowała interdyscyplinarność, oferując kursy łączące ekspresję artystyczną z wiedzą teoretyczną. Takie podejście umożliwiło studentom rozwijanie ich kreatywnych umiejętności, jednocześnie uzyskując głębokie zrozumienie teoretycznych podstaw ich pracy.

Przez cały czas istnienia kampusu przewodziły takie postacie jak Václav Krištof, Alžběta Krištofová, Roman Zábranský, Lucie Kuželová i Miroslav Doležal. Instytucja ta chwaliła się również silnym wydziałem, z udziałem profesorów takich jak Petr Borkovec, Radka Denemarková, Markéta Kořená i David Jan Novotný.

W 2006 roku kampus poinformował, że w jego programach wzięło udział 250 studentów. Instytucja była znana z publikowania książek przez studentów za pośrednictwem edycji Prvotiny i oferowania kursów publicznych, w tym popularnego kursu twórczego, nauczanego przez renomowanych autorów.

Dziś International ART CAMPUS Prague nie działa, po zamknięciu na początku 2016 roku. Jej dziedzictwo jest jednak unikalną instytucją kulturalną, która odegrała istotną rolę w promowaniu twórczości literackiej i medialnej w Pradze. Odwiedzający mogą nadal badać historię i osiągnięcia kampusu poprzez swoje archiwa i publikacje.

Kamienie milowe historii

2000
International ART CAMPUS Prague został założony
2006
Kampus zgłosił, że w jego programach zapisało się 250 studentów
2016
International ART CAMPUS Prague zamknięty

Wydarzenia historyczne

2000
Założony
2012
Akredytowane dwa nowe programy badawcze: "tworzenie literackie" i "tworzenie mediów"
2014
Zorganizowane w pięciu departamentach

Ciekawostki

- International ART CAMPUS Prague był domem dla unikalnego, twórczego kursu pisarskiego prowadzonego przez renomowanych autorów, który był niezwykle popularny zarówno wśród studentów, jak i mieszkańców.

- Kampus miał silne wykształcenie z profesorami takimi jak Petr Borkovec, Radka Denemarková, Markéta Kořená i David Jan Novotný, którzy wszyscy byli dobrze znani w czeskiej scenie literackiej.

- Mimo, że jest prywatną szkołą artystyczną, kampus został zorganizowany w pięć działów: Tworzenie literatury, Tworzenie mediów, Literatura i język czeski, Nauki społeczne i Języki obce, odzwierciedlając interdyscyplinarne podejście do ekspresji artystycznej.

Przewodnik

⚙︎ Przewodnika przeczytał syntetyczny głos stworzony przez sztuczną inteligencję.

Odtwórz przewodnik audio
Pokaż tekst przewodnika

⚙︎ Tekst przygotowała sztuczna inteligencja i nie przeszedł kontroli redakcyjnej. Może zawierać nieścisłości.

Witamy w International ART CAMPUS Prague! Kiedy stanie pan przed tym zabytkowym punktem orientacyjnym, proszę chwilę odpocząć w atmosferze. Otacza cię tętniąca życiem energia instytucji kulturalnej, która była kiedyś sercem twórczości literackiej i medialnej.

Kiedy się rozejrzysz, możesz zauważyć unikalną architekturę kampusu, która jest... powiedzmy, że to nie jest typowy budynek Pragi. International ART CAMPUS Prague został założony w 2000 roku i przez prawie dwie dekady odgrywał istotną rolę w scenie kulturalnej miasta.

Cofnijmy się w czasie, by dowiedzieć się więcej o tej fascynującej instytucji. Założona przez grupę wizjonerów i edukatorów, kampus miał na celu zebranie twórczych umysłów z całego świata. Oferował programy łączące twórczość artystyczną z wiedzą teoretyczną, czyniąc ją aktywnym centrum życia kulturalnego.

Patrząc na fasadę budynku, można zauważyć kilka ciekawych szczegółów architektonicznych. Przyjrzyj się bliżej - tam są... właściwie, jeszcze nie zepsuję niespodzianki! Skupmy się na ludziach, którzy uczynili to miejsce wyjątkowym.

Jedną z najbardziej znanych postaci kampusu był Václav Krištof, znany autor i pedagog, który uczył kreatywnych kursów pisania, które były niezwykle popularne wśród studentów i mieszkańców. Potem był Alžběta Krištofová, Roman Zábranský, Lucie Kuželová i Miroslav Doležal - wszystkie wpływowe postacie w czeskiej scenie literackiej.

A teraz odkryjmy trochę mniej znanych sekretów na temat tego kulturowego punktu orientacyjnego. Wiedziałeś, że kampus był domem dla unikalnego, twórczego kursu pisarskiego uczonego przez znanych autorów? To było tak popularne, że przyciągało studentów z całego świata!

Kontynuując swoją eksplorację International ART CAMPUS Prague, poświęć chwilę, aby docenić jego bogatą historię i ludzi, którzy sprawili, że kwitnie. I kto wie - może nawet natkniesz się na jakieś ukryte kamienie lub niespodziewane niespodzianki po drodze.

To wszystko, co mamy na dzisiaj. Mam nadzieję, że podobała ci się podróż przez International ART CAMPUS Prague tak samo jak mnie. Do następnego razu, żegnaj!

Wskazówki dla zwiedzających

Jednakże, jeśli szukasz optymalnych warunków oświetlenia do fotografii, rozważyć wizytę wiosną lub jesienią, gdy naturalne światło jest miększe i bardziej złote.

Co przynieść: Ponieważ International ART CAMPUS Prague jest przestrzeń na zewnątrz, upewnij się, aby przynieść wygodne buty spacerowe, krem do opalania i kapelusz dla ochrony przed słońcem. Jeśli planujesz zrobić zdjęcia, rozważ przyniesienie kamery z dobrym zoomem lub smartfona z wysokiej jakości kamerą.

Fotografia: Kampus oferuje wiele świetnych miejsc do fotografii, w tym unikalne cechy architektoniczne i piękne zielone przestrzenie. Dla optymalnych warunków oświetleniowych, spróbuj odwiedzić podczas złotej godziny (tuż przed zachodem słońca), gdy światło jest miękkie i ciepłe.

Często zadawane pytania

Czy zabytek można zwiedzić?

Nie sprawdziliśmy dostępności tego zabytku. Zapytaj właściciela lub zarządcę albo urząd gminy.

Gdzie znajduje się zabytek?

Lokalizacja: Praha, Hlavní město Praha. Dokładne miejsce pokazuje mapa na tej stronie.

Firmy w okolicy

Prowadzisz przy tym zabytku restaurację, nocleg, sklep, muzeum, wypożyczalnię, wellness lub inną usługę dla odwiedzających? Pokaż się bezpośrednio osobom, które tu zmierzają — tak zobaczą Cię w aplikacji i w sieci:

Twoja firma Polecamy 0,2 km
Krótki opis, zdjęcia, adres, telefon i nawigacja — odwiedzający mają Cię od razu pod ręką.

Chcesz pokazać tu swoją firmę? Zarejestruj się →

Nocleg w okolicy

Planujesz wizytę? Znajdź nocleg w promieniu 30 km od International ART CAMPUS Prague w Hlavní město Praha.

Szukaj noclegu na Booking.com Porady dotyczące noclegów →

Powered by Booking.com

Trasa tematyczna

International ART CAMPUS Prague Thematic Tour

Stop 1: Letná Park (Letná Park) Typ: Park publiczny Dlaczego odwiedzić: Ten piękny park jest doskonałym miejscem na relaks i cieszyć się widokiem na miasto. Możesz również odwiedzić ikoniczną wieżę telewizyjną, która oferuje panoramiczny widok na Pragę.

Stop 2: Vrtba Garden (Vrtba Garden) Typ: Ogród barokowy Dlaczego warto odwiedzić: Ten wspaniały barokowy ogród jest jednym z najpiękniejszych w Pradze. Przejdź się po ogrodach i podziwiaj unikalną architekturę i rzeźby.

Stop 3: International ART CAMPUS Prague (International ART CAMPUS Prague) Typ: Kampus artystyczny Dlaczego odwiedzić: Jako główny cel, kampus sztuki oferuje wiele doświadczeń artystycznych, w tym wystawy, warsztaty i występy. Poznaj kampus i odkryj nowych artystów i stylów.

Stop 4: Petřín Hill (Petřín Hill) Typ: Góra z widokami Dlaczego warto odwiedzić: Krótki spacer do Petřín Hill na zapierające dech w piersiach widoki na Pragę. Można również odwiedzić Lustro Maze, które jest unikalnym i fascynującym doświadczeniem.

Ta tematyczna wycieczka prowadzi przez niektóre z najpiękniejszych i artystycznych części Pragi. Rozpocząć w Letná Park na relaksujący spacer, a następnie udać się do Vrtba Garden na dawkę barokowej architektury. Odwiedź International ART CAMPUS Prague, aby spróbować tętniącej życiem sceny artystycznej miasta, a zakończyć z wizytą w Petřín Hill na wspaniałe widoki na miasto.

Zalecenia sezonowe

Wiosna Kiedy wiosna się budzi, kampus nabiera świeżego i tętniącego życiem klimatu. Słońce rzuca ciepły blask nad nowoczesną architekturą, podkreślając skomplikowane szczegóły budynków. Z łagodnymi temperaturami i kwitnącymi kwiatami, jest to idealny czas na zwiedzanie kampusu bez tłumów, które pochodzą z szczytu sezonu letniego.

Lato W sezonie letnim kampus tętni energią i kreatywnością. Ciepłe słońce wydobywa żywe kolory okolicznych ogrodów, co czyni go idealnym miejscem na relaksujący spacer lub piknik. Bądź jednak przygotowany na większe tłumy i dłuższe linie w popularnych atrakcjach. Praktyczne wskazówki: Planuj wizytę wcześnie rano, aby pokonać ciepło i tłumy, nosić wygodne buty i ubrania odpowiednie do gorącej pogody letniej, i nie zapomnij przynieść krem do opalania i kapelusz.

Jesień Gdy jesienne liście zaczynają spadać, kampus nabiera przytulnej i intymnej atmosfery. Złote światło zachodzącego słońca rzuca ciepły blask nad budynkami, co czyni go idealnym czasem na romantyczny spacer lub relaksujące popołudnie w parku. Z mniej turystów niż podczas sezonu letniego, można cieszyć się bardziej spokojnej wizyty.

Zima Zimą kampus nabiera spokojnej i spokojnej atmosfery. Osłonięte śniegiem tereny tworzą magiczne otoczenie, idealne na romantyczny spacer zimą lub przytulne popołudnie przy kominku. Praktyczne wskazówki: Ubierz się ciepło dla zimnej pogody, przyjechać wcześnie, aby uniknąć porannego szczytu, i skorzystać ze specjalnych imprez zimowych i wystaw.

Wizualizacje i widoki artystyczne

International ART CAMPUS Prague – jaro
Wiosna
International ART CAMPUS Prague – léto
Lato
International ART CAMPUS Prague – podzim
Jesień
International ART CAMPUS Prague – zima
Zima
International ART CAMPUS Prague – akvarel
Akwarela
International ART CAMPUS Prague – noc
Ujęcie nocne
International ART CAMPUS Prague – iluminace
Iluminacja

Wizualizacje są generowane przez sztuczną inteligencję i służą jako inspiracja.

Wskazówki od odwiedzających

Brak wskazówek. Bądź pierwszy!

Zaloguj się i dodaj swoją wskazówkę.

Źródła i literatura

Zdjęcia: Zlovlk / CC BY-SA 3.0 — Wikimedia Commons. Autor i licencja pojawią się także po najechaniu na zdjęcie.

Faktickým podkladem tohoto textu byl článek na Wikipedii, jehož autory jsou přispěvatelé Wikipedie. Článek je dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0.

Informacje o zabytku

Gmina Praha
Region Hlavní město Praha
Typ organizacja
Wiek 20 w.
Stan International ART CAMPUS Prague
Osobistości
Parking Brak
Psy Zabronione

Otwórz w aplikacji mobilnej

Skieruj aparat telefonu
na kod QR, aby otworzyć w aplikacji

www.pamatky.cz/m/47433 🏷️ Tisknutelná QR nálepka

Podobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Facebook X WhatsApp E-mail

Byłeś tutaj? Pochwal się odznaką na swojej stronie lub blogu:

Navštívil(a) jsem International ART CAMPUS Prague – Pamatky.cz

Więcej zabytków – Praha

Pokaż wszystkie w gminie
Starý židovský hřbitov v Praze-Josefově Starý židovský hřbitov v Praze-Josefově Letenská Letenská Park Sacré Coeur Park Sacré Coeur Jánská Jánská Slepá brána Slepá brána Rošických Rošických

Fotografie návštěvníků

Zatím žádné fotografie. Buďte první, kdo přidá fotografii z návštěvy!

Zaloguj się a přidejte svou fotografii nebo hodnoťte.

Recenzje i komentarze

Za ověřenou návštěvu v aplikaci získáte víc bodů — poznáme podle GPS, že jste na místě.

🏘️ Dla gmin i centrów informacji 🔗 Zobacz nas 🗺️ Mapa do strony internetowej 🔒 Prywatność 🍪 Nastavení cookies ⚑ Oznámit nezákonný obsah 🇸🇰 Słowackie zabytki 📡 RSS 🔎 Co lidé hledají

© 2026 pamatky.cz — provozovatel SAIT CZ spol. s r.o., IČO 43962271, DIČ CZ43962271, se sídlem Těšínská 365, 735 14 Orlová-Poruba, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 2359. Kontakt: +420 773 788 755, info@pamatky.cz.

Obchodní podmínky · Podmínky firemní prezentace · Ochrana osobních údajů · Cookies · Provozovatel · Řešení sporů (ČOI)